1 - Kimler Tedavi.TV den psikolojik danışmanlık alabilir?

18 yaşını geçmiş ve internet erişimine sahip olan her birey Tedavi.TV sistemine kayıt olarak online psikolojik danışmanlık hizmetinden faydalanabilir. Online psikolojik danışmanlık hizmeti 18 yaşından küçük bireylere sağlanmamaktadır. Eğer 18 yaşının altındaysanız ve psikolojik destek almanız gerektiğini düşünüyorsanız Tedavi.TV’e ailenizle birlikte başvuru yapmalısınız. 18 yaşının altındaki bireylere yalnızca aile onayıyla birlikte danışmanlık hizmeti sağlanabilir.

2 – Tedavi.TV psikolojik danışmanlık hizmetleri hangi durumlarda kullanılmamalı?

Travma, psikoz, şiddetli bağımlılık, intihar düşüncesi ve çeşitli krizler gibi acil durumlar söz konusu olduğunda online psikolojik destekten faydalanmak yerine bireylerin en yakınındaki sağlık kuruluşuna başvurması gerekir.
Eğer bir kriz durumu içerisindeyseniz, intihar etmeyi, kendinize ve/veya başkasına zarar vermeyi düşünüyorsanız ya da farklı fiziksel tehlikeler yaşıyorsanız en yakın emniyet birimine ve/veya sağlık kuruluşuna başvurmalısınız. Bu gibi durumlarda 155 polis ve/veya 112 acil yardım hattını aramalısınız.

3 – Tedavi.TV’de yalnızca tek bir psikologdan mı hizmet alınır?

Tedavi.TV’te kullanıcıların danışman seçme özgürlüğü kesin hatlarla belirlenmiştir. Kendinize ve sorunlarınıza uygun olduğunu düşündüğünüz herhangi bir uzmanı seçerek seanslarınızda o uzmandan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

4 – Danışmandan memnun kalmazsam ne yapabilirim?

Danışmandan memnun kalmadığınız takdirde seans sonunda karşınıza gelen değerlendirme formunda karşılaştığınız sorunları tarafımıza bildirebilirsiniz.

5- Ücretlendirme ve seans süreleri neye göre belirleniyor?

Tedavi.TV’te standart bir ücretlendirme politikası bulunmamaktadır. Danışmanlar kendi seans ücretlerini belirleyebildiğinden hizmet almadan önce danışmanın seans bilgilerini incelemeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır.

6 – Bilgilerimin gizliliği nasıl sağlanıyor?

Danışanların bilgileri danışanın izni olmadığı sürece hiçbir şekilde (intihar ve birine ya da kendine zarar verme gibi düşüncelerle karşılaşılmadığı sürece.) paylaşılamaz. Kullanıcılarımızın mahremiyeti bizim için oldukça önemlidir ve danışmanlarımız da aynı hassasiyeti göstermekle yükümlüdür. Acil durumlarda verdiğiniz acil durumlarda ulaşılacak kişi ve yer bilgisi kullanılacaktır. Lütfen bu bilgileri vermeyi ihmal etmeyiniz.

7 – Tedavi.TV’i hangi platformlarda kullanabiliyorum?

İnternete bağlanabilen herhangi bir mobil cihaz ya da bilgisayar aracılığıyla Tedavi.TV’ten faydalanabilirsiniz.

8 – Terapi seçeneklerim neler?

Tedavi.TV online psikolojik destek hizmeti görüntülü ve sesli olmak üzere iki farklı şekilde sağlanır, kullanıcı dilediğini seçmekte özgürdür.

9 – Randevumu kaçırdım, şimdi ne olacak?

Randevulu görüşmelerde görüşmeye terapist katılamazsa kullanıcıya ücret iadesi yapılır. Ancak randevuya danışan katılmazsa iade yapılmaz.